13 Haziran 2012 Çarşamba

GÜZELBAHÇE: KARİKATÜR OSKARLARI BELİRLENDİ!


Güzelbahçe Belediyesi'nin düzenlediği “Balık ve Balıkçılık” konulu 1. Ulusal Karikatür Yarışması sonuçlandı.
Güzelbahçe Belediyesi'nin “Balık ve balıkçılığın sorunlarını gündeme getirmek” amacıyla düzenlediği 1. Ulusal Karikatür Yarışması sonuçlandı. Yurdun dört bir yanından 235 çizerin toplam 341 karikatürle katıldığı yarışmanın Mustafa İnce (Belediye Başkanı), Çağlayan Bilgen (Basın danışmanı), Mustafa Yıldız (Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilcisi), Sadık Pala (Karikatür Sanatçısı), Murteza Albayrak (Karikatür Sanatçısı) ve Devrim Demiral'dan (Karikatür Sanatçısı) oluşan seçici kurul, titiz bir değerlendirme sonucunda ödüle layık eserleri belirledi.
Buna göre birincilik ödülünü Burak Ergin, ikincilik ödülünü Mehmet Kahraman, üçüncülük ödülünü ise Bayram Bağcı'nın eseri aldı.
Hakan Eraslan, Ömer Çam, Oğuz Gürel mansiyon ödülüne değer bulunurken, Ozan Soydan 'Karikatürcüler Derneği', Turan Aksoy 'Maydanoz Dergisi', 18 yaş altındaki katılımcılardan Reha Ulusoy ise 'Fikirland özel ödülü' kazandı.
Karikatürcülerin ödülleri 1 Temmuz'da düzenlenecek olan 2. Denizcilik Festivali'nde sahiplerine verileceği bildirildi.
İlk elemeyi geçen karikatürlerin 2. Denizcilik Festivali'nde sergileneceği, yarışmaya katılan tüm karikatürlerin ise bir albümde toplanacağı belirtildi.
(haber: gundemotuzbes.com)

                                               Jüri toplantı halinde.
1.lik ödülü
2.lik ödülü..
                                                                       3.lük ödülü...

Hiç yorum yok: