2 Aralık 2008 Salı

İstanbul okulları İBB karikatür Müzemize akın ediyor.

Etkinliklerimize katılan bir çok okuldan biri ile meşhur müzemizin kütüphane kapısı önü resmimiz.
Yaratıcı çocuklar Derneği ile Karikatürcüler Derneği'nin birlikte yürüttüğü "KARİKATÜR HAFTASI" sürüyor. Bugün ikinci gün. Ben yine sabah seansında müzemizi ziyaret eden üç okulla birlike oldum. Şansa bakın ki gelen okullardan birinin karikatür öğretmeni Musa Gümüş hocam, diğer okulun hocası karikatürist Ergün Gündüz idi. Hadi gel de böyle ünlü hocaların önünde ders yap(!). İbrahim Tapa arkadaşım yine benimleydi. Öğleden sonra gelen okulları ise Dernek Genel Sekreterimiz, karikatürist Aziz yavuzdoğan kardeşim, Tapa ile birlikte ağırlayacaktı. Perşembe günü ise galiba bu işin tecrübeli hocası Kamil Yavuz ders yapacak.

Birlikte müzemizde renkli bir gün yaşadık.
Salonda yoğun bir kalabalık vardı.
Derslerimi öğrenciler ilgi ile izliyorlar.
Ben bugün derslerimde Bilgisayar için hazırladığım DVD lerle destekli yaptım. İyi bir sonuç aldığıma inanıyorum. Çünkü dernek yetkililerinin yüzü gülüyordu. Tapa bilgisayar destekli değil de canlı ders yapmamı çok istedi, canlı dersler daha iyi oluyordu, dedi.. Bense direndim. DVD lerime büyük emek vermiştim zira. Bir sonuç almak istiyordum.
Musa Gümüş hocam beni dikkatle izliyor. Öğrencileri çok başarılı.
Bana bir çok karikatürist arkadaşım hep soruyor."Derslerini nasıl işliyorsun?" diye .Dernek yönetiminden rica ettim ve dersimin bazı bölümlerinin çekiminin yapılmasını rica ettim. Yönetim Kurulu üyemiz İbrahim Tapa kardeşim bu çekimin CD sini isteyen meslekdaşlarıma ulaştıracak.. Onunla temas kurabilirsiniz.
Çok heyecanlıydım. Bir de telaşım buna eklenince ben bir hayli yoruldum. Benim için eksikerimi görmem açısından faydalı bir sunum oldu.
Arada eski malzemelerimden de destek aldım.
Dersle ilgili her türlü deneyimimi kullamaya çalıştım.
Çizgi filmlerden de , komik film sunumlarından da yararlandım. İnternettende tabi..
İşte Ergün Gündüz bana eşlik etti.. O öğrencilerine çizgi film çizimleri çalıştırıyormuş. Bu yaptıklarımın TRT Çocuk kanalına sunulabilir kalitede olduğunu söyledi bana. Ben de "Bu sabah DVD ders örneklerimi postaya vermiiştim, hocam" dedi .Kendisine verdiği destek ve moral için tekrar teşekkür ediyor ve yardımlarını ve desteğini her zaman bekliyorum.
Ben şu lafı yıllardır genç çizerlerin bir çoğundan çok duydum." Valla var ya ben bir Ergün Gündüz manyağıyım ." Demekki kuvvetli bilekler her zaman takdir ediliyor. / Güzel bir gün ve güzel bir anıydı benim için./
"SON" " THE ENDE..." Belim ağrımış valla. Saygılarımla. Yeniden buluşmak umuduyla.

Hiç yorum yok: