31 Mart 2009 Salı

KARİKATÜRDE BİR ZİYA.


Trabzon'lu iki karikatürist arkadaşımız, Adnan Taç ve Bülent Sümer el ele verip yine ünlü Trabzon'lu karikatürist Ziya Ramoğlu anısına nefis bir kitap hazırlamışlar. A4 boyunda içi dışı renkli bristol kağıda 168 sayfa bol içerikli olan bu albümü mutlaka edinmelisiniz.

Yakın zamanda kaybettiğimiz uluslararası çizerimiz Ziya Ramoğlu kardeşimiz keşke böyle bir albümü sağlığında görebilseydi. O ömrünün son yıllarını "OF" ta sakin bir hayat sürerek tamamladı. Ben de kendisini evinde ziyarete gitmiştim kardeşim Adnan Taç sayesinde. O sebeple gayet iyi biliyorum Adnan Taç Bülent Sümer ve diğer Trabzon'lu karikatüristler onu hiç yalnız bırakmadılar ve böylesine değerli bir ustayı hep sahiplendiler. Albüm: Ramoğlu ailesi, Attila Aşut, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Semih Proy ve Tan oral katkılarıyla Hazırlanmış, Trabzon Vakfı ve Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği ortak yayınıdır.

Ben de Ziya Ramoğlu kardeşimi hep çay bahçesi içindeki ve çevresi ve çeşit çeşit ağaçlarla dolu evindeki anılarımızda ve bu nefis albümün içinde hep onu anacağım. Teşekkürler Adnan ve Bülent kardeşlerim.

Kitabı edinme adresi: Adnan Taç, www.trabzonkarikatur@gmail.com

Hiç yorum yok: