26 Şubat 2008 Salı

İbrahim Tapa dan bir sergi iki açılış

Tapanın sergisinde bu resim mizansen olarak hazırlandı. Baba, kız taşı toprağı altın diyerek, İstanbul' a iş aramaya gelmişler, iş başvurusu için resim lazım tabi. Bu devirde İstanbul da iş bulmakta çok zor. Tanrı yardımcıları olsun. /TC Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Dekan Yardımcısı sayın yrd.Doç. Lerzan Özer hanımefendiye sonsuz teşekkürlerimle/İyi roldü.


Evrim hanım efendi Tapaya küçük taşla yapılmış çok güzel bir biblo hediye etti. Kendisi minik taşlara, minik müdahalelerle çok ilginç bir koleksiyon oluşturmuş.
Bu deli gömleği. Geleri sahibesi Rabia Çapa hanımefeninin bu geceki sürpirizi. "İstanbul trafiğinde çıldırmamak mümkün mü?" diyor bütün ziyaretçilere. Müthiş İstanbul tablosunu tabi çılgın deli İbrahim paşa, pardon , Tapa çizmiş.


Arkadaşımız İbrahim Tapa Maçka Sanat galerisinde İstanbul Karikatürleri sergisini 26. şubat Salı günü açtı. İlk açılışı Vip olarak özel dostlarına açan Tapanın sergisinin asıl ikinci açılışı 1 -Mart-208 cumartesi günü saat 17.00 de yine aynı yerde yapılacak. Sanatçı karikatürist dostlarını cumartesi günü sergisine bekliyor.Tesedüfe bakın ki aynı gün aynı saatte Muhittin köroğlu'nun da segisi açılıyor. Bakalım nasıl bir trafik uygulayacağız .
Tapa çok sıkı bir çalışma ile nefis bir İstanbul sergisi hazırlamış ve araya bir hayli sürpriz sıkıştırmış.


Erdoğan Bozok abimiz karikatür ve mizah müzemiz için bir " Müze hatırası" köşesi hazırlamak istiyordu, Tapa bunu gerçekleştirmiş. Hatta Anne annesinin sandalyesini bile temin etmiş bunun için. Bütün ziyaretçiler bu sadalyeye bir kere oturdu.İşte Raşit Yakalı, başkanımız Metin Peker,/ Bakınız Metin Peker ne güzel oynuyor, bize fark atmış./ İbrahim Tapa ve Kamil Masaracı nın mutlu anları.


İşte bir başka sürpriz köşesi..Bunlar az buz emek karşılığı yapılacak işler değil. " Sabahlara kadar çalışıyorum arkadaş." Derken doğru söylüyormuş kardeşimiz.


Salonda elit bir davetli topluluğu vardı ve ev sahipliğini koyu Beşiktaşlı yengemiz Havva Tapa ile galeri sahibesi Rabia Çapa hanımefendi yapıyorlardı.


Tapa bu sergisinde çok büyük tualler kullanmış. Renkleri esprilerin odak noktalarında ve ustalıkla kullanmış. Bütün genç arkadaşlarıma özellikle ders olarak öneriyorum. Bu sergiyi kaçırmayın.

Bunlar İbrahim tapa'nın dostları, tipleri. Bizleri güler yüzleriyle önce onlar karşılıyorlardı.Hemen kaynaşıverdik bile. Çoğu biliş geliveriyordu insana zaten. Herkes bir sürprizle gelmiş sergiye.

Bu güzel balerin kızımız Tapa mızın sevgili kızı Özgecan. Babasına çok güzel bir hediye getirmiş. Tapa bu hediyeyi görünce çok sevindi. Sevinilmeyecek gibi değil hani. Tapanın bir de oğlu var, o sergide yoktu. Çünkü o şimdi asker....
Hiç yorum yok: